Obecný futbalový klub Dunajská Lužná


ODCHOVANCI DUNAJSKEJ LUŽNEJ ÚSPEŠNÍ NA EURÓPSKOM ŠAMPIONÁTE V STREET SOCCERI Aktualita

ODCHOVANCI DUNAJSKEJ LUŽNEJ ÚSPEŠNÍ NA EURÓPSKOM ŠAMPIONÁTE V STREET SOCCERI

ODCHOVANCI DUNAJSKEJ LUŽNEJ ÚSPEŠNÍ NA EURÓPSKOM ŠAMPIONÁTE V STREET SOCCERI

Koncom júla sa pri brehoch Baltického mora na severe Nemecka konal European Soccer Championship 2017 na ktorom reprezentovali Slovensko aj odchovanci nášho klubu OFK Dunajská Lužná : Jakub Hanuliak (5), Matúš Lešinský (14), Martin Šteller (8), Patrik Szeibeczeder (13). Chlapci sa pod vedením trénera Tibora Balgu, ktorý pôsobí v OFK už 6 sezón prebojovali nakoniec až do bojov o medaily. Ženská reprezentácia bola v zložení Mária Horňáková (9), Natália Heribanová (8), Beáta Buranová (13) a Silvia Tomašovičová (14), pričom prvé dve hráčky taktiež obliekali v minulosti dres ženského tímu OFK Dunajská Lužná. Ženy boli ešte úspešnejšie ako muži a zahrali si európske finále.

Na úvod čakala mužský aj ženský tím skupinová/kvalifikačná fáza, kde si zmerali sily všetky zúčastnené krajiny systémom každý s každým. Po ukončení tejto fázy sa najlepších 8 tímov kvalifikovalo do vyraďovacej časti. Hralo sa na „mini“ ihrisku v pomere 3:3.

Turnaj začal na úvod hneď veľkým prekvapením, keď naši muži porazili neskorších európskych šampiónov zo Španielska (1:0). Celkovo v skupine chlapci dosiahli vynikajúce výsledky a s 9 výhrami, jednou remízou a 3 prehrami sa umiestnili po skupinovej fáze na vynikajúcom 4 mieste. Čakalo ich historicky prvé štvrťfinále s Írskom a bola to veľká dráma. V poslednej sekunde súper vyrovnal na 4:4, avšak naši chlapci rozhodli gólom v predĺžení a postúpili do bojov o medaily. V semifinále opäť nestačili na tím Bulharska (0:1) a v zápase o bronz podľahli obhajcovi z posledných 2. ročníkov – Lotyšsku. Napriek prehrám v semifinále a zápase o 3. miesto dosiahli chlapci fantastické umiestnenie. Konečné 4. miesto zo 14-tich európskych krajín je pre Slovensko skvelým výsledkom a v mužskej kategznamená posun o 5 priečok z posledných šampionátov (2015, 2016) kedy chlapci skončili na 9. mieste.

Ženský tím našiel na turnaji len jedného premožiteľa a to celkového víťaza z Kosova. V skupine a neskôr v semifinále sa podarilo ženám dokonca poraziť obhajcu titulu - domáce Nemecko a umiestniť sa pred vyraďovacími zápasmi na 2. mieste v skupine s bilanciou 10 výhier, žiadna remíza a len jedna prehra. Dievčatá po úspešnej skupinovej fáze čakal vo štvrťfinále (podobne ako u mužov) tím Írska. Po víťazstve 2:1 postúpili ženy do semifinále. V ňom sa stretli s obhajcom prvenstva Nemeckom a po dramatickom priebehu ho dievčatá zdolali najtesnejším rozdielom (1:0). Vo finále proti Kosovu sa našim ženám bohužiaľ nepodarilo oplatiť súperovi prehru zo skupiny a tak sa mohli radovať zo strieborných medailí. Ženy tak získali prvú medailu pre Slovensko na tomto šampionáte.

Výsledky - muži

Slovensko – Španielsko 1:0

Bulharsko – Slovensko 1:0

Rusko – Slovensko 0:4

Slovensko – Belgicko 5:0

Holandsko – Slovensko 0:4

Slovensko – Turecko 3:1

Fínsko – Slovensko 0:3

Nemecko – Slovensko 0:1

Lotyšsko – Slovensko 3:1

Litva – Slovensko 1:0

Maďarsko – Slovensko 2:2

Slovensko – Wales 9:1

Írsko – Slovensko 2:3

 

Štvrťfinále : Slovensko - Írsko 5:4 pp

Semi-finále : Bulharsko - Slovensko 1:0

O 3. miesto : Lotyšsko - Slovensko 2:0

 

Výsledky – ženy

Slovensko – Španielsko 3:2

Kosovo - Slovensko 4:1

Bulharsko – Slovensko 1:2

Rusko – Slovensko 0:6

Slovensko – Rakúsko 3:2

Slovensko – Turecko 3:1

Fínsko – Slovensko 2:3

Nemecko – Slovensko 1:3

Maďarsko – Slovensko 0:4

Slovensko – Wales 3:0

Írsko – Slovensko  1:6

 

Štvrťfinále : Slovensko - Írsko 3:2

Semi-finále : Nemecko - Slovensko 0:1

Finále : Kosovo - Slovensko 4:1

 

Napriek prehrám vo finále žien a v zápase o tretie miesto mužov dosiahla Slovenská výprava vynikajúci úspech na medzinárodnej scéne. Nielen na ihrisku ale aj mimo neho hrdo reprezentovala našu krajinu a získala si množstvo sympatizantov a fanúšikov na turnaji. Celkové 2. miesto žien z 12 krajín a 4. miesto mužov zo 14 európskych krajín je veľkým úspechom.