Výhody a nevýhody sexshopu

5 júla, 2021
kvalitný sexshop

Chceli by ste si spestriť milostný život, prekvapiť partnera alebo hľadáte novú pomôcku na masturbáciu? Sexshopy vám splnia každé jedno prianie a nákup erotických hračiek ešte nikdy nebol jednoduchší, ako práve v dobe boomu online nakupovania. Aké výhody či naopak nevýhody ale takýto spôsob objednávky sexuálny pomôcok prináša?

Výhody nakupovania v sexshope

Asi najväčšou výhodou, ktorá je zrejmá už na prvý pohľad, je veľký výber. Tak bohatý sortiment, ako majú online sexshopy, nemôže mať prakticky žiadny klasický kamenný obchod s erotickými pomôckami. Platí to hlavne o skladových zásobách.

Ak aj náhodou nie je nejaký produkt na sklade, sexshop ho vie objednať od dodávateľa a tak je doručenie otázkou doslova iba pár minút. V prípade online obchodu si môžete vybrať z obrovského množstva typov, značiek a modelov s rôznymi parametrami a funkciami, množstvo z nich je vždy v nejakej akcii, výpredaji alebo v zľave.

K ďalším dôležitým výhodám sexshopov patria tiež:

  • diskrétne a anonymné nakupovanie, s nikým nie ste v osobnom kontakte, na druhú stranu, sú tu zákaznícke linky, kde vám poradia pri výbere
  • jednoduchosť nakupovania priamo z pohodlia domova a 24 hodín denne, internetové obchody nemajú žiadnu otváraciu dobu, nakupujete kedykoľvek
  • detailné oboznámenie sa s tovarom a všetkými jeho funkciami, vlastnosťami alebo parametrami, niektoré produkty môžu mať aj videorecenziu
  • komplexnosť ponuky, ak budete nakupovať nejaké erotické hračky či pomôcky, viete si k ním na jednom mieste kúpiť aj príslušenstvo na údržbu a čistenie

Z pohľadu zákazníka je mimoriadne dôležitou výhodou tiež finančná výhodnosť nákupu. Pri veľkom sortimente a veľkom odbere dokážu sexshopy stlačiť cenu na minimum a ich marža na jednom produkte môže byť nižšia, keďže predávajú na veľké objemy. Z toho ťažíte vy ako koncový zákazník, získate lepšiu cenu, ako v kamennom obchode.

Rýchla platba aj rýchle doručenie až domov

Veľkou výhodou sexshopov je aj samotný proces objednávky a nákupu. Prívlastky ako pohodlnosť, rýchlosť, jednoduchosť či viac možností sú presne to, čo najviac vystihuje nákup v online sexshope. S tým súvisia aj benefity pre vás ako zákazníka.

Pokiaľ ide o objednávku cez internet, tá má výhody:

Viacero možností nákupu: Nákup v internetovom sexshope sa dá realizovať viacerými formami. Môžete si vybrať produkty cez počítač, notebook alebo tablet, no pokojne už aj cez svoj smartfón. Objednávku spravíte v práci, doma z gauča alebo spoločne s partnerom či partnerkou z postele. Toľko možností nakupovania tu ešte nebolo!

Jednoduchá a rýchla platba: Zabudnite na hotovosť alebo rozmieňanie peňazí, v prípade online nákupu je možné zaplatiť za vybraný produkt aj bezhotovostne a z pohodlia domova. Cez internet banking a platobnou kartou vybavíte platbu do pár minút a bez starostí. Väčšina sexshopov však umožňuje aj platbu na dobierku v hotovosti.

Doručenie až priamo domov: Nielen, že z domu vybavíte samotný nákup a platbu, ale aj doručenie tovaru je priamo k vám domov. Netreba nikam osobne chodiť, stačí si len zvoliť kuriéra, ktorý vám balíček v diskrétnom balení prinesie až k dverám. Alternatívou je doručenie do Zásielkovne, ktorú máte niekde blízko či po ceste.

Možnosť vrátenia tovaru: Asi tou najväčšou výhodou oproti bežnému nákupu v kamennom obchode je možnosť vrátiť tovar, ktorý sa vám z nejakej príčiny nepozdáva. Pochopiteľne, nesmie byť používaný alebo poškodený a ideálne je vrátiť ho v pôvodnom obale. Lehota na vrátenie je 14 dní, sexshop vám následne vráti nákupnú cenu produktu.

Aké má sexshop nevýhody?

Výhody a nevýhody sexshopuPokiaľ ide o možné nevýhody nákupu v sexshope, v zásade sa objavujú najviac dva argumenty. Tým prvým je nemožnosť „ohmatania“ a vyskúšania tovaru naživo. Na druhú stranu, väčšinu z neho by ste si aj tak nemohli naživo pozrieť, minimálne kvôli tomu, aby ste nenarušili pôvodný obal. O skúšaní pomôcok tiež nemôže byť ani reč.

Druhým častým argumentom, ktorý býva používaný ako príklad nevýhody sexshopov, je nemožnosť okamžitej kúpy a používania tovaru ešte v ten istý deň. Áno, pri online nákupe to istý čas trvá, no vôbec nejde o žiadne veľké zdržanie, ako sa to hovorí.

Ako sme uviedli už vyššie, v ideálnom prípade môžete mať doma tovar už na druhý pracovný deň alebo najviac do 48 hodín. Niektoré sexshopy tiež umožňujú doručenie do Zásielkovne na výdajné miesto, ktoré je vo vašej blízkosti. To je ešte rýchlejšie, ako doručenie kuriérom, v praxi to znamená aj lepšiu flexibilitu ohľadom času prevzatia zásielky.

Ako a podľa čoho spoznať kvalitný sexshop?

Uvedené výhody, ktoré prináša nakupovanie cez internet, naplno využijete iba v prípade, ak si zvolíte pre online nákup kvalitný sexshop. Na trhu sú desiatky online obchodov s erotickým tovarom a rozhodne nie všetky sú na rovnakej kvalitatívnej úrovni.

Dobrý a spoľahlivý sexshop nájdete podľa tohto:

  • nemusí mať nadmerne široký sortiment, no nájdete tu komplexne všetky produkty od štandardných erotických hračiek až po pomôcky na BDSM
  • má nielen bohatý výber, ale dbá aj na originalitu, od ostatných eshopov sa odlišuje tým, že sa zameriava aj na špecifické značky alebo segmenty
  • vyhľadávanie v produktoch je jednoduché a rýchle, informácie o nich sú detailné a kompletné a k dispozícii sú zákaznícky servis a poradenstvo
  • okrem predaja sa venuje aj všeobecnej osvete, ideálne v podobe nejakých blogov alebo článkov so zameraním na svet eroticky a hračiek

Najdôležitejším poznávacím znamením kvalitného sexshopu je čo najväčšia ústretovosť voči zákazníkom a nakupujúcim. Tá sa prejavuje v možnostiach platby aj doručenia, kde by ste si mali nájsť to svoje, či už ide o hotovosť alebo bezhotovostnú platbu. V prípade platby kartou by mali byť samozrejmosťou diskrétnosť ako aj 100 % zabezpečenie.

Dôležitá je aj možnosť doručenia nielen priamo domov, ale tiež do najbližšej Zásielkovne. To vám dá možnosť vyzdvihnúť si zásielku vtedy, keď sa vám to hodí najviac. Pokiaľ ide o dopravu zdarma pri väčšom nákupe, určite to poteší, no nemusí to byť to najdôležitejšie. Kvalitný sexshop má totiž výhodnú dopravu za každých okolností.


admin